هرجا که رفت و آمد زیادی در جریان باشد، به نوبه خود مکان مناسبی برای نصب خودپرداز است. میزان خرید و فروش ها و دوری از بانک، نیز عواملی هستند که به کسب درآمد بیشتر از ATM کمک می کنند. در اینجا به طور فهرست وار بهترین مکان برای نصب خودپرداز در سطح شهر را آورده ایم:

 

 -   رستوران

 -   ورزشگاه، سالن های کنسرت و سینما

 -   پمپ بنزین

 -   فروشگاه ها و پاساژهای مختلف

 -   هتل

 -   مجتمع های گردشگری و مسافرین بین راهی

 -   دانشگاه، دانشکده های مختلف و خوابگاه های دانشجویی

-    مراکز  خدماتی و درمانی

 

 

اما به طور عام تر، حتی اگر شما یک مغازه یا فروشگاه کوچک دارید می توانید به فکر خرید و کسب درآمد از دستگاه خودپرداز باشید.خودپرداز

نصب خودپرداز در مغازه و فروشگاه

 

اگر تصمیم خود را برای خرید خودپرداز گرفته اید، آماده برداشتن گام بعدی باشید. گام بعدی پس از خرید خودپرداز، انتخاب یک مکان مناسب برای نصب آن در مغازه و فروشگاه تان است. این یک انتخاب مهم و تاثیرگذار در کسب درآمد از خودپرداز است.

-1 بهترین زاویه دید شما برای نصب خودپرداز کجاست؟

 

این اولین پرسش برای نصب ATM در نقطه مناسب، است. برای اینکه افراد بیش تری از خودپرداز شما استفاده کنند پس باید آن را در جایی نصب کنید که مشتریان شما بتوانند آن را به راحتی پیدا کنند و از آن استفاده کنند. این مهم ترین فاکتور برای کسب درآمد خودپرداز است.

 

واضح است هر مقدار تراکنش های انجام شده از دستگاه خودپرداز شما بیشتر باشد، کسب درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که مکان خوب تنها به زاویه دید مناسب ختم نمی شود.

 

آیا ارتفاع دستگاه خود پردازتان برای استفاده مناسب است؟ ایا نور کافی و لازم برای کار با دستگاه خودپرداز وجود دارد؟ این موارد از پارامترهایی هستند که در استفاده بیشتر از دستگاه خودپردازتان اثرگذار است.

-2 آیا نقطه انتخابی، امنیت مناسبی دارد؟

 

پس از انتخاب پر بازدیدترین نقطه مغازه و فروشگاه برای نصب خودپرداز، امنیت آن را بررسی کنید. مطمئن شوید نقطه انتخابی، امنیت مناسبی دارد و از دسترسی و آسیب خارجی در امان است. در حالت ایده آل، بهتر است نصب ATM در دیوار پشتی انجام شود.

 

علاوه بر این استفاده از یک دوربین برای اطمینان از امنیت دستگاه خودپرداز توصیه می شود. برای تفریح هم که شده جست وجویی درباره سرقت از خودپرداز در اینترنت انجام دهید تا بدانید چه کارهایی نباید انجام دهید.

- 3سیم کشی مناسب در نصب دستگاه خودپرداز

 

پس از دو گام مهم و اساسی بالا، باید اطینان حاصل کنید یک پریز برق استاندارد و تک فاز، در نزدیکی مکان انتخابی نصب خودپرداز وجود دارد. اگرچه کاملا ضروری نیست اما بهتر است منبع تغذیه شما یک پریز برق اختصاصی باشد که هیچ وسیله الکتریکی دیگری به آن وصل نشده باشد.

4- بررسی شبکه اینترنت و اتصال خودپرداز

 

اگر برای اتصال خودپرداز خود به شبکه بانکی، از یک خط تلفن اختصاصی استفاده می کنید، اطمینان پیدا کنید که این خط به طور مرتب توسط سایر اتصالات مورد استفاده قرار نمی گیرد و باعث ایجاد وقفه در کارکرد خودپرداز نمی شود.

 

هم چنین مطمئن شوید ارتباط دستگاه شما با سرورهای بانکی انجام می گیرد. اطمینان حاصل کنید هیچ فایروال امنیتی وجود ندارد که مانع از برقراری ارتباط با پردازنده شود.
بهمن عاشرزاده 2022-10-10 13:24:46

این شرکت کلاهبردار است به هیچ وجه پولی برایشان واریز نکنید .اعتماد نکنید


ادامه مطلب