سوالات متداول


شرایط بهترین محل برای نصب خودپرداز

 مناسب بودن مکان از لحاظ پر تردد بودن :معمولاً محلی برای نصب خودپرداز باید انتخاب شود که پرتردد باشد و همچنین حداقل در فاصله ۱۰۰ متری از آن، دستگاه خودپرداز دیگری فعال نباشد.

ایمن بودن برق دستگاه :مکان دارای برق تکفاز ، ارت و یو پی اس مناسب خودپرداز باشد تا علاوه بر جلوگیری از قطع دستگاه هنگام قطع برق، در نوسانات برق نیز از آسیب رساندن به دستگاه جلوگیری شود. شرکت رادان نام این تجهیزات را برای راحتی شما مشتریان عزیز فراهم میکند.

 مکان دارای اینترنت پایدار باشد :سرعت اینترنت محل توسط کارشناسان شرکت رادان نام بررسی میشود.

نمای مناسبی برای دستگاه ساخته شود : سطل و سایه بان مناسب جهت جلوگیری از تابش نور آفتاب به دوربین دستگاه و جهت تبلیغات محیطی خودپرداز میتوانید شرکت رادان نام این تجهیزات را تهیه کنید. پیشنهاد میشود بنر و یا تابویی در محل نصب شود تا رهگذران از وجود دستگاه مطلع شوند.

نصب دوربین مدار بسته و حفاظ جهت تامین امنیت دستگاه : محل حتما دارای دوربین باشد تا امنیت محل تامین شود و همچنین ترجیحاً نصب دزدگیر برای امنیت خودپرداز پیشنهاد می شود.

 حفاظ مناسب جلوی دستگاه تعبیه شود: این حفاظ هم به جهت زیبایی بصری و هم به جهت امنیت جلوی دستگاه دارای اهمیت می باشد.

 

آیا قراداد پشتیبانی دستگاه خودپرداز داشته باشیم ؟

در واقع مهم­ترین مسئله برای خرید خودپرداز پشتیبانی و خدمات پس از فروش دستگاه می باشد چون همانند وسایلی که با قرار گرفتن چندین قطعه در کنار هم تشکیل یک ماشین را می دهند نیاز به رسیدگی و بروزرسانی دارد. این مسئله از موارد بسیار مهمی می باشد که در زمان خرید دستگاه باید به آن توجه ویژه نمود و فقط شرکت­هایی که در این زمینه فعالیت مستمر و تخصصی دارند می توانند این خدمت را ارائه نمایند. پس در زمان خرید خودپرداز به فعالیت تخصصی، سابقه و گستره دفاتر خدمات پس از فروش شرکت توجه نمایید.

 

فرایند خرید دستگاه خودپرداز چگونه است ؟

- دریافت مشاوره رایگان از همکاران ما در مجموعه رادان نام و انتخاب نوع دستگاه

- آماده نمودن مدارک لازم جهت عقد قرارداد

- عقد قرارداد با شرکت

- خرید دستگاه خودپرداز

- تهیه ملزومات مورد نیاز جهت نصب و راه اندازی دستگاه خودپرداز (روتر و اتصال به سوئیچ بانک و سایه بان و سطل زباله ، یو پی اس )

- نصب و راه اندازی دستگاه

- پشتیبانی دستگاه خودپرداز

 

مدارک مورد نیاز جهت خرید دستگاه عابربانک چیست؟

- معمولا بانکها شرایط متفاوتی را در نظر می گیرند، اما مدارک عمومی به شرح ذیل می باشند :

- مدارک شناسایی مثل کارت ملی و شناسنامه

- مدارک ملکی مثل سند یا اجاره نامه محل مورد نظر جهت نصب وراه اندازی دستگاه خودپرداز

- باز کردن حساب در بانک مورد نظر وارائه مشخصات آن

- تکمیل فرمهای مورد نظر بانک شامل مشخصات دستگاه، مشخصات صاحب دستگاه و محل و . . .

- عدم سوء پیشینه، جواز کسب یا مدارک مشابه که در بانکهای مختلف متفاوت می باشد.

- قرارداد با بانک و همچنین تعهدات مانند چک تضمین بابت رعایت مفاد قرارداد.

- قرارداد پشتیبانی با شرکت طرف قرارداد بانک ( اختیاری )

پس از ارائه مدارک به شرکت معمولا طی یک پروسه چند روزه، دستگاه خودپرداز در محل نصب وراه اندازی می گردد.

 

درآمد دستگاه خودپرداز برای پذیرنده چقدر می باشد؟

درآمد دستگاه های خودپرداز کاملا به محل نصب آنها و تعداد تراکنش بستگی دارد، هر چه تراکنش بیشتر باشد درآمد نیز بیشتر می باشد. بطور متوسط اگر روزانه دستگاه 10 میلیون تومان پرداخت وجه داشته باشد، متوسط درآمد دستگاه خودپرداز حداقل 2 میلیون تومان در ماه ( به غیر سود تراکنش های غیر نقدی ) خواهد بود. و یا اگر مشتریان روزانه حدود ۱۵ میلیون تومان برداشت وجه انجام دهند درآمد دستگاه خودپرداز حاصل از برداشت وجه، حدود ۳ میلیون تومان خواهد بود.  

ولی دستگاه های خودپرداز بانکی به طور متوسط برای پذیرنده دستگاه ماهیانه 3 الی 5 میلیون تومان درآمدخواهد داشت.

درآمد حاصل از برداشت وجه از فرمول زیر محاسبه می شود: 

مبلغ برداشت شده × ۱.۱% × ۶0% (سهم صاحب دستگاه)

 

قیمت دستگاه خودپرداز به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت دستگاه خودپرداز یکی از مهمترین مواردی است که همواره خریدار برای کاهش هزینه های خود مد نظر قرار میدهد. اما قیمت خودپرداز متاثر از چه عواملی هستند؟ خودپردازهایی که در شرکت های گوناگون و توسط بانک ها بفروش میرسند در برندها گوناگون و با امکانات متنوعی عرضه میشوند که در این بین برخی برندها که اولا کیفیت بالایی دارند و ثانیا امکانات بیشتری را در اختیار کاربر و مصرف کننده قرار میدهند از قیمت بالاتری نیز برخوردار میباشند. یکی از مواردی که در کنار برند، کیفیت و امکانات تاثیر زیادی را بر روی قیمت خودپرداز گذاشته است ، نو و کارکرده (ریفر) بودن دستگاه خودپرداز شخصی میباشد. برخی از خریداران برای اینکه بودجه کمی را برای خرید دستگاه خودپرداز صرف نمایند به دنبال دستگاه های کارکرده هستند که البته برای خرید دستگاه خودپرداز باید اعتبار فروشنده را از لحاظ سابقه حضور در این عرصه، امکانات شرکت مورد نظر ( تعداد تکنسین، شهرهای تحت پوشش و . . . ) مد نظر قرار دهید.

شرکت رادان نام دارنده مجوز رسمی از وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تولید و بهینه سازی دستگاه خودپرداز و کارتخوان انواع دستگاه های خودپرداز با برندها و امکاناتی متنوع و قطعات دستگاه خودپرداز البته با بالاترین کیفیت را بفروش میرساند و از آنجایی که همواره در راستای جلب رضایت مشتریان خود گام برداشته بهترین قیمت خودپرداز را برای کلیه محصولات خود لحاظ نموده است.

 

مکان نصب خودپرداز باید چه ابعادی داشته باشد؟

بستگی به مدل دستگاه متفاوت است . جهت اطلاع از اندازه هر دستگاه می توانید از همکاران ما در شرکت رادان نام بصورت رایگان مشاوره بگیرد.


آیا دستگاه خودپرداز را میتوان به غیر واگذار کرد؟

بله، در هر زمان میتوان با مراجعه به شرکت رادان نام اقدام به قطع سویچ خود کرده و دستگاه را آماده ی واگزاری کنید( لازم بذکر است که حتما قبل از قطع سوئیچ خود یا فروش دستگاه جهت جلو گیری از جریمه شدن از طرف بانک فرم انصراف از سوئیچ را در شرکت پر نمائید ).


آیا اگر خودپرداز را خریداری کردیم و سود نداشت میتوان آن را فروخت ؟

بله خودپردازهای شخصی همانند یک ماشین یا دیگر کالاها قابل فروش هستند اگر شما خودپردازی خریداری کردید و بعد از گذشت چندین ماه متوجه شدید که درآمد خودپرداز برای شما مقرون به صرف نیست میتوانید خودپرداز خود را همانند خودرو بفروشید.


پول گذاری درون دستگاه به عهده چه کسی است؟

به جهت اینکه این دستگاه ها شخصی می باشند بنابرین پول گذاری به عهده خریدار دستگاه می باشد. توجه داشته باشید که میزان پولی که از دستگاه خارج میشود همان شب به حساب شما بازمیگردد.


امنیت وجه درون دستگاه چگونه تامین می شود؟

دستگاه خودپرداز با داشتن گاو صندوق استاندارد امنیت وجوه داخل خود را تامین می کند همچنین می توان با مبلغ ناچیزی وجوه خود را بیمه دزدی و آتش سوزی کنید.


علت قطعی و در دسترس نبودن دستگاه خودپرداز چیست؟

معمولا علت قطعی سرویس دهی دستگاه به دو دلیل اصلی می باشد یکی قطع یا ضعیف بودن اینترنت دلیل دوم ضعف سرویس دهی از سرور بانک است.

Go to Top